Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2007

Με Ρίμπο, Λύμπε στην Ξάνθη

Αυτό το blog φτιάχτηκε με Aγάπη από τους Kερκυραίους AEKζιδες Βασίλης Σπυρος.Σωζος Μανωλης-Φρατζης-Φώντα-Γιώργο.Μελιδονιωτης Γιάννης.Ρωσσης.Τασος-Νικολας-Ελεανα Φωτιαδη -*Κωστας-Βανα Ρεντουμη Μαγδα Γκολιπονη και τους χιλιάδες ανώνυμους φίλου της...Για να αναπολούν οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι
τελείωσα την προβολή
Παρασκευή, 26 Οκτώβριος 2007

Οι ενοχλήσεις που είχε στη γάμπα και τον άφησαν εκτός από τα δύο τελευταία ματς της ΑΕΚ αποτελούν παρελθόν για τον Ριβάλντο, ο οποίος ακολούθησε το κανονικό πρόγραμμα προπόνησης της ομάδας την Παρασκευή (26/10). Εκτός από τον βραζιλιάνο άσο, στη διάθεση του Λορένσο Φερέρ ενόψει της δύσκολης εκτός έδρας αναμέτρησης με την Ξάνθη (28/10, 16:45GR) τέθηκε και ο Νίκος Λυμπερόπουλος

*********

Το ίδιο αναμένεται να συμβεί και με τους Τραϊνανό Δέλλα και Ακη Ζήκο, οι οποίοι έκαναν ατομικό πρόγραμμα αποφόρτισης την Παρασκευή (26/10), αλλά θα προπονηθούν κανονικά με τους υπόλοιπους συμπαίκτες τους την παραμονή του αγώνα

*********

Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν και στα 90 λεπτά του αγώνα με την Ελφσμποργκ έκαναν αποθεραπεία, ενώ όσοι έγιναν ή έπαιξαν ως αλλαγή έκαναν ασκήσεις με μπάλα και έπαιξαν κορόιδο.

Ο Ταμοντανί Ενσαλίβα έκανε μόνο αποθεραπεία, λόγω ενός επιφανειακού τραύματος στο πόδι που αποκόμισε από το χθεσινό ματς, αλλά η κατάστασή του δεν εμπνέει ανησυχία.

Στο μεταξύ, ο Ζεράλντο Αλβες απευθύνθηκε στους οπαδούς της ΑΕΚ με αφορμή την ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Ελφσμποργκ, γράφοντας στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας:

"Πάει και το παιχνίδι με την Ελφσμποργκ. Ηταν δύσκολο, όπως σας είχα πει. Εκανε πολύ κρύο, το γήπεδο ήταν συνθετικό, ενώ μας έλειψε και ο Λυμπερόπουλος. Στεναχωρήθηκα αρκετά που δεν έπαιξε ο Νίκος, διότι είναι ένα υπόδειγμα ποδοσφαιριστή που έχει χάρισμα και βγάζει την προσωπικότητά του μέσα στο γήπεδο. "Ο αγώνας, όπως αναμενόταν, πήγε πολύ στη φυσική κατάσταση και την ταχύτητα.

Εμείς παίξαμε άσχημα στο πρώτο ημίχρονο. Θα μπορούσαμε να ήμασταν πολύ καλύτεροι. Δεν παίξαμε όπως συνήθως, διότι με όλο το σεβασμό προς την Ελφσμποργκ, είμαστε η καλύτερη ομάδα. Το θέμα είναι ότι χθες δεν το δείξαμε. Μόνο στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν ΑΕΚ.

Είμαστε μια ομάδα νικητών και οι ήττες δεν γίνονται εύκολα αποδεκτές. Και ναι, μιλάω για ήττα, γιατί για μένα αυτή η ισοπαλία ισοδυναμεί με ήττα. Θέλουμε μόνο να κερδίζουμε